PDSK#014 Gdzie szukać zleceń i jak je zdobywać – historie sukcesu kursantów Akademii korekty tekstu (podcast)

PDSK#014 Gdzie szukać zleceń i jak je zdobywać – historie sukcesu kursantów Akademii korekty tekstu podcast

W lutym roku 2020 z duszą na ramieniu uruchamiałam pierwszą edycję Akademii korekty tekstu – mojego kursu internetowego przygotowującego do zawodu korektora. W lutym 2021 roku z łezką w oku słucham nagrań absolwentów Akademii opowiadających o swoich sukcesach w świecie wydawniczym. W ciągu zaledwie roku 230 osób opuściło szeregi Akademii. Choć „opuściło” to złe słowo, bo nasz kontakt wcale się nie urywa po upływie dwóch kursowych miesięcy. Przed nami wszystkimi jeszcze mnóstwo pracy, ale w zawodzie korektora nauka nigdy się nie kończy. Mimo to już dziś wielu kursantów może się pochwalić sukcesami i faktem, że zarabiają na tym, co lubią, czyli na czytaniu i zmienianiu tekstów na lepsze.

Posłuchajcie historii ośmiu absolwentek Akademii korekty tekstu. Opowiedziały w nich nie tylko o tym, jakie zlecenia udało im się wykonać, ale też – jak te zlecenia zdobyły. Zobaczycie, że czasem naprawdę niewiele trzeba, żeby plany i marzenia stały się rzeczywistością.

Subskrybuj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | YouTube | Inne

Montaż: Kamil Dudziński

Transkrypcja: Ola Barszcz

Goście odcinka

Karolina Fronc

Uwielbiam pracę ze słowami, mam frajdę z ustawiania na miejsce niesfornych przecinków i podstępnych literówek. Chętnie pracuję nad przepisami kulinarnymi, artykułami z zakresu parentingu, rozwoju osobistego, ale nie stronię też od tekstów prawniczych.

Marzena Szymanowska-Pietrzyk

Zajmuję się redakcją, korektą i transkrypcją, a prywatnie jestem miłośniczką kotów, krzyżówek i książek Kinga. Biorę udział w mistrzostwach szaradziarskich, teleturniejach i umiem mówić od tyłu 😉

Barbara Wrona

Jestem korektorką z zamiłowaniem do poprawności językowej. Pomagam tekstom (wpisy blogowe i na IG, materiały reklamowe, e-booki i inne) zaistnieć NA NOWO.

Dorota Kopeć

Autorka notatniko-poradnika dla kobiet w ciąży. Coraz lepsza korektorka, z każdym dniem jeszcze bardziej zakochana w tekstach.

Agnieszka Kosińska

Z wykształcenia kocham liczby, z zamiłowania fascynują mnie słowa. Test talentów mówi, że jestem maksymalistką, a ja nie zaprzeczam, tylko podwijam rękawy i biorę się do pracy, bo redakcje i korekty same się nie zrobią. Matematyka i zagadnienia finansowe to tematy, które lubię najbardziej.

Marianna Chłopek-Labo

Pomagam w tworzeniu dobrych tekstów. Pracuję jako redaktorka i korektorka oraz twórca treści.

Kinga Dąbrowicz

Do niedawna copywriterka i transkrybentka, obecnie zajmuję się wyłącznie redakcją i korektą. Ze względu na swoje doświadczenie specjalizuję się w tekstach poradnikowych pisanych przez blogerów i influencerów. Nie boję się nowych wyzwań, dlatego chętnie podejmuję się sprawdzania również innego typu tekstów – także beletrystyki.

Beata Kupczyk

Doktor językoznawstwa, korektor, redaktor, a do tego tłumacz i lektor języka niemieckiego. W Internecie działam jako Prokropka.

Transkrypcja podcastu #014 Gdzie szukać zleceń i jak je zdobywać – historie sukcesu kursantów Akademii korekty tekstu

[w przygotowaniu]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *