Press enter to begin your search

Portfolio

Opiekuję się słowami

Zawodowo zaczęłam zajmować się tekstami w 2006 roku. Od przeszło 10 lat autorzy powierzają mi swoje dzieła – książki, artykuły i inne efekty twórczości z rozmaitych dziedzin. Miałam już okazję czytać i poprawiać beletrystykę, wydawnictwa historyczne, medyczne, ekonomiczne, politologiczne, kulinarne, naukowe i popularnonaukowe.

152
Redakcje
179
Korekty
108
Copywriting
11
Transkrypcje

Państwa tekst jest w dobrych rękach

Moja praca to nie tylko literki – to przede wszystkim ludzie. Dokładam wszelkich starań, by autorzy i osoby, które zlecają mi napisanie tekstu, czuli, że dokonali dobrego wyboru, decydując się na współpracę ze mną.

Z panią Ewą Popielarz współpracujemy od marca 2016 roku. W zakresie korekty, redakcji językowej i technicznej tekstów pani Ewa jest osobą w pełni kompetentną, potrafiącą w odpowiedni sposób wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę w praktyce. Znajomość zasad i doskonała intuicja językowa pozwalają pani Ewie na profesjonalne opracowanie tekstów z różnych dziedzin i ułatwiają bezproblemową komunikację z autorami. Pani Ewa jest osobą rzetelną i punktualną – zawsze dotrzymuje ustalonych terminów, realizując zlecenia na najwyższym poziomie.

- Katarzyna Romanek, Wydawnictwo Naukowe UPJPII w Krakowie

Pani mgr Ewa Popielarz dała się poznać jako osoba kompetentna, dobrze przygotowana do swojego zawodu i jako znakomity współpracownik – redaktor. Cechujące ją niezwykła sumienność, takt, zaangażowanie i odpowiedzialność były zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności i zdolnościom organizacyjnym znakomicie łączy pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi. Duża samodzielność w realizacji działań, doskonały kontakt czynią panią Ewę idealnym pracownikiem. Zawsze wywiązywała się ze swoich zadań terminowo.

- Prof. nadzw. dr hab. Teresa Olearczyk

Niezwykle miła i rzeczowa współpraca. Z Ewą współpracowałyśmy przy korektach dotyczących treści na naszą stronę internetową, a także tekstów wykorzystywanych przez nas w innych kanałach PR-u, marketingu i promocji naszej marki. Wszystkie korekty otrzymywałyśmy terminowo, wykonane były rzetelnie i przejrzyście. Tym samym wraz ze wspólniczką powiększyłyśmy grono jej zadowolonych klientów.

- Marta Dudziewicz, Pellamama Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor Kiinde® w Polsce

Wyjątkowo dobrze wspominam współpracę z panią Ewą Popielarz przy mojej książce Kresowi Sarmaci. Terminy nas goniły, przysyłałam kolejne partie tekstu, a pani Ewa znakomicie wyłapywała słabsze punkty, robiąc to z dużym wyczuciem językowym i znajomością tajników bibliograficznego zapisu, który lubi płatać figle przy ujednolicaniu. Robiła to nie tylko fachowo, ale i terminowo, co przy tego rodzaju pracy jest bardzo ważne. Z czystym sumieniem mogę życzyć pani Ewy każdej osobie piszącej. Pani Ewo, wielkie dzięki raz jeszcze!

- Joanna Puchalska, Autorka książki Kresowi Sarmaci

Pani Ewa Popielarz redagowała dwie moje książki i praca przy obydwu układała się znakomicie. Jest ona bowiem redaktorem precyzyjnym, uważnym, niewątpliwie profesjonalnym, lecz równocześnie życzliwie nastawionym do autora, co wcale nie jest takie oczywiste. Nie stara się przeforsować swego zdania, ale dąży do zachowania specyfiki języka i sposobu myślenia autora, a równocześnie podsuwa pomysły mogące tekst ubogacić. Praca z takim redaktorem jest samą przyjemnością.

- Agnieszka Lewandowska-Kąkol, Agnieszka Lewandowska-Kąkol Autorka książek Siostry i Dziewczyny od Andersa

Dociekliwa, precyzyjna i drobiazgowa – tak w trzech słowach można opisać p. Ewę Popielarz, która pilnuje, by wszystkie teksty w naszej firmie były nieskazitelne językowo. Z taką samą pieczołowitością podchodzi do scenariuszy audiowycieczek dla dzieci, jak do tekstów formalnych czy promocyjnych. Można wręcz odnieść wrażenie, że dla p. Ewy to nie temat jest najważniejszy, lecz sama możliwość obcowania ze słowem pisanym. Wielokrotnie udowodniła, że nie boi się żadnych deadline’ów, a co więcej – potrafi wyjść z nich obronną ręką.

- Renata Pernak, MOVITECH

Współpracuję z panią Ewą Popielarz w zakresie redakcji i korekty tekstu już od wielu miesięcy, a wszystkie nasze projekty zakończyły się sukcesem. Praca z panią Ewą to przyjemność – świetnie radzi sobie zarówno z tekstem, jak również w kontaktach z autorami, grafikami i składaczami. Jej rozległa wiedza i solidne przygotowanie do podejmowanych zadań są gwarancją satysfakcji jej przyszłych zleceniodawców.

- Lucyna Sterczewska, Pracownia Wydawnicza AD VERBUM

Powody do dumy

Z nieskrywaną radością prezentuję niżej firmy, które współpracują ze mną na stałe.
Być może wkrótce i Państwa logo do nich dołączy.