O kulturze

Klasyka dla Smyka #2 – Mamy kolejne książki dla dzieci

Klasyka dla Smyka część 2

Znamy już pierwsze efekty akcji Klasyka dla Smyka zorganizowanej przez Radka z bloga Osiński po ludzku oraz Dagmarę z bloga Socjopatka. W ubiegłym miesiącu sześć domów dziecka otrzymało pakiety książek. Część z nich została przekazana osobiście przez ambasadorów akcji. Dzieciaki bardzo się cieszyły, a wychowawczynie nie kryły wzruszenia. Brzmi banalnie, ale takie właśnie banalne dobro chcieliśmy przekazać.

Czekamy na więcej

Pierwszy etap akcji Klasyka Dla Smyka powoli zbliża się ku końcowi. Jeszcze tylko w marcu i kwietniu będzie można zgłaszać domy dziecka, do których pojadą pakiety książek. Wciąż możecie przesyłać ofiarowane przez siebie lub zebrane w gronie znajomych i rodziny lektury. Piszcie do organizatorów (socjopatka@socjopatka.pl lub rgabinek@gmail.com) lub śledźcie informacje pojawiające się na stronie wydarzenia promującego akcję Klasyka Dla Smyka.

Domy dziecka obdarowane w ubiegłym miesiącu to:

  1. Dom Dziecka przy ul. Zuchów 8 w Łodzi
  2. Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce w Łężanach
  3. Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu
  4. Powiatowy Dom Dziecka przy ul. Obrońców Pokoju 20 w Gubinie
  5. Dom Małego Dziecka w Jaworze
  6. Dom pod Kasztanami w Siedlcach
  7. Dom Dziecka Rodziny Maryi w Szamotułach
  8. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kętach

Akcję możecie promować dzięki plakatowi przygotowanemu przez Justynę Ignaczak. Plakat jest do pobrania tutaj.

Klasyka dla Smyka - plakat

Co możesz zrobić TERAZ

Od dzisiaj można zgłaszać kolejne domy dziecka, które otrzymają nowo zebrane pakiety książek. Tym razem lektur jest o wiele więcej – do akcji Klasyka Dla Smyka dołączają wciąż prywatni darczyńcy, ale też wiele wydawnictw. Już teraz w komentarzu pod tym postem podaj nazwę domu dziecka, który powinien otrzymać pakiet książek. Wpisz miejscowość i numer lub nazwę konkretnej placówki. Na zgłoszenia czekamy przez tydzień, do 27 marca.

Dzieciaki otrzymają tym razem następujące pakiety:

Klasyka dla Smyka pakiety 01-05

Pakiet nr 1. Książki zebrane wśród rodziny i przyjaciół przez Gabrielę z bloga Wyrodna Matka.

Pakiet nr 2. Kolorowe bajki od Gabrysi z bloga Gabriela Deda.

Pakiet nr 3. Książki dla starszych od Małgosi z bloga Matczyne Fanaberie.

Pakiet nr 4. Książki podarowane przez księgarnię Nieprzeczytane, z którą kontakt nawiązała Klaudia z bloga Z książką do łóżka. Oprócz książek księgarnia podarowała także zakładki.

Pakiet nr 5.  Książki od księgarni Selkar, którą do wsparcia akcji Klasyka dla Smyka namówiły Kamila i Iga z bloga Z naciskiem na szczęście. Dziewczyny dorzuciły także od siebie dwie książki Kornela Makuszyńskiego, Świat roślin, 1000 powodów, aby bawić się w amora oraz Przygody Tomka Sawyera.

Klasyka dla Smyka pakiety 06-10

Pakiet nr 6. Koloryw pakiet przygotowany przez Księgarnię Kangurek oraz Martynę i Magdę z bloga Sasanki.

Pakiet nr 7. Książeczki darowane przez wydawnictwo Skrzat, które pozyskała dla akcji Klasyka dla Smyka Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.

Pakiet nr 8. Lektury od wydawnictwa Bis, również namówionego do akcji przez Małgosię z bloga Jaśkowe Klimaty.

Pakiet nr 9. A to książki przekazane bezpośrednio przez Małgosię i Jasia z bloga Jaśkowe Klimaty.

Pakiet nr 10. Ponownie Małgosia z Jaśkowych Klimatów, tym razem z pakietem od wydawnictwa Adamada, które namówiła do wsparcia akcji.

Klasyka dla Smyka pakiety 11-14

Pakiet nr 11. Bajeczki od Moniki z bloga Niemiecki z pasją.

Pakiet nr 12. Marta z bloga Zafascynowana życiem przekazała książki darowane przez uczniów jednej ze szkół podstawowych.

Pakiet nr 13. Mądre książki od wydawnictwa Zakamarki, które pozyskała dla akcji Klasyka dla Smyka Małgosia z bloga Matczyne Fanaberie.

Pakiet nr 14. Kilka egzemplarzy Jeżobrania przekazało wydawnictwo Bajkopis, które namówiła do tego niezastąpiona Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.

Klasyka dla Smyka pakiety 15-17

Pakiet nr 15. Bajeczki od Grupy Wydawniczej Foksal, którą pozyskała dla akcji Klasyka dla Smyka Małgosia z bloga Matczyne Fanaberie.

Pakiet nr 16. Ogromny zestaw książek darowany przez pojedynczych darczynców: Mariusza Grubińskiego, Psychomologię, Magdalenę Jukiewicz-Konieczko, Pawła Maja, Renatę Klamerus – autorkę baśni o Tamim, Magazyn Literacki „Książki”, wydawnictwo Dreams, Grupę Wydawniczą Publicat S.A., wydawnictwo Videograf i księgarnię TaniaKsiazka.pl. Ta paczka zostanie rozdzielona pomiędzy dwa domy dziecka.

Pakiet nr 17. I znów książki od wydawnictwa pozyskanego przez Małgosię z bloga Matczyne Fanaberie. Ten pakiet przygotowało wydawnictwo Muza.

Akcję można śledzić na stronie wydarzenia „KLASYKA DLA SMYKA”: LINK.

A TERAZ PODAJ W KOMENTARZU DOM DZIECKA, DO KTÓREGO MA TRAFIĆ JEDEN Z PAKIETÓW!

Komentarzy: 8

  1. Cudownie jest być częścią takiej rewelacyjnej akcji. <3 Już wyobrażam sobie te wszystkie uśmiechy dzieciaków, gdy książki wpadną w ich ręce! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *