O kulturze

Klasyka dla Smyka #1 – zaczynamy!

Klasyka dla Smyka część 1

Zaczynamy! Przez cały ubiegły miesiąc w ramach akcji Klasyka dla Smyka dobrzy ludzie zbierali książki, które już wkrótce trafią do wybranych domów dziecka. Może dzieciaki się dzięki temu uśmiechną, może się czegoś nauczą, a może po prostu miło spędzą czas? Nie sądzę, żeby kogokolwiek trzeba było przekonywać do tego, jak ważne są takie inicjatywy, dlatego bez zbędnych wstępów przejdźmy do konkretów.

#KlasykaDlaSmyka

O szczegółach akcji, a także o jej pomysłodawcach: Radku z bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com i Dagmarze z bloga www.socjopatka.pl, pisałam już w poście pt. Zbieramy książki dla domów dziecka. Pierwszy etap akcji będzie trwał 4 miesiące. Co miesiąc do wybranych domów dziecka trafią pakiety książek dziecięcych i młodzieżowych. A to oznacza, że nadal możecie kupować książki dla dzieciaków, organizować zbiórki w rodzinie, w miejscach pracy, przedszkolach czy szkołach. Wszystkie pakiety wysyłajcie albo zgłaszajcie do organizatorów (socjopatka@socjopatka.pl lub rgabinek@gmail.com).

Akcję możecie promować dzięki plakatowi przygotowanemu przez Justynę Ignaczak. Plakat jest do pobrania tutaj.

Klasyka dla Smyka - plakat

Zgłoś dom dziecka

Dziś rozpoczynamy zgłaszanie domów dziecka, które będą mogły zostać obdarowane w akcji. Co trzeba zrobić? W komentarzu pod tym postem podaj namiary na dom dziecka, który ma otrzymać pakiet książek. Wpisz nazwę miejscowości i ewentualnie numer lub nazwę placówki, jeśli w danym mieście jest ich więcej. Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego. Do wybranych domów dziecka pojadą pakiety książek zebrane w ciągu ostatniego miesiąca. A są to:

Klasyka dla Smyka pakiet 1

Pakiet nr 1. Klasyka baśni i bajek od Karoliny Mos z bloga www.naszebabelkowo.pl.

Klasyka dla Smyka pakiet 2

Pakiet nr 2. Harry Potter, Mikołajek, Tappi i inni pojadą do kolejnego domu dziecka dzięki Magdalenie Erbel z bloga www.savethemagicmoments.pl, która zorganizowała zbiórkę na facebookowej grupie „Przeczytaj i Podaj dalej”.

Klasyka dla Smyka pakiet 3

Pakiet nr 3. Akcję wspiera mnóstwo dobrych ludzi, część z nich chce pozostać anonimowa. Te książki zostały zakupione właśnie dzięki dobroci takiego tajemniczego darczyńcy, którego dla naszej inicjatywy pozyskała Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl.

Klasyka dla Smyka pakiet 4

Pakiet nr 4. Ten zbiór trafi do najmłodszych dzieci. Skompletowała go Asia Maja z bloga www.mynaswoim.pl i jej mama. Panie kupiły mnóstwo kolorowanek, bajek i zeszytów z ćwiczeniami dla dzieciaków.

Klasyka dla Smyka pakiet 5

Pakiet nr 5. I znowu same dobroci – Mały Książę, Tomek, Narnia, Karolcia. Wszyscy znamy te książki, a dzięki dobrym ludziom, którzy odpowiedzieli aktywnie na apel akcji Klasyka dla Smyka, także wychowankowie domów dziecka będą mieli okazję je przeczytać.

[edgtf_unordered_list style=”circle” animate=”yes” font_weight=””]

 • Powieści Alfreda Szklarskiego ufundowała Magdalena Jurczyk.
 • Małego Księcia przysłał Mariusz Grubiński.
 • Agnieszka Banasik z bloga Bocian drogę zgubił podarowała Opowieści z Narnii.
 • Kamila A. Paszelke z bloga Psychomologia kupiła egzemplarze KarolciOpowieści z Narnii (te ostatnie trafią już do marcowego pakietu).
 • Zafascynowana życiem ufundowała Sposób na Alcybiadesa, Dzieci z Bullerbyn Most do Terabithii.
 • Od Anny Chomiak z bloga Nieidealnaanna przyszło 14 tomów wierszy, legend i bajek, m.in. La Fontaine’a.
 • A od Radka, organizatora akcji, mamy Trzech muszkieterów.

[/edgtf_unordered_list]

Klasyka dla Smyka pakiet 6

Pakiet nr 6. Ten kolorowy pakiet przyszedł od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które dla akcji Klasyka dla Smyka zjednała Małgorzata Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl.

Szczegóły akcji i wszystkie aktualności znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku „Klasyka dla Smyka”: LINK.

A teraz podaj w komentarzu dom dziecka, do którego ma trafić jeden z pakietów!

Komentarzy: 12

 1. Super, że akcja przyniosła tak wielki odzew i udało nam się zebrać sporą ilość książek.
  Ze swojej strony proponuję, by jeden z pakietów trafił do Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

  1. Sporo blogerów się zaangażowało, jest też coraz więcej sponsorów. Mam nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będzie coraz lepiej 🙂 Oczywiście będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji o akcji 🙂

   Dziękuję za zgłoszenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *