O kulturzePodcasty

PDSK#036 ABC self-publishingu, czyli rozmowa z Kachną Kraśnianką (podcast)

PDSK#036 ABC self-publishingu, czyli rozmowa z Kachną Kraśnianką (podcast)

Samo napisanie książki to stosunkowo łatwy element procesu wydawniczego. Wystarczy mieć pomysł, usiąść przed komputerem i po prostu zacząć pisać. Tylko co zrobić po postawieniu ostatniej kropki? Co zrobić, żeby nasza książka nie została tylko w szufladzie czy w folderze na dysku? Z pomocą przychodzi Kasia Kraśnianka i jej książka pt. „ABC self-publishingu, czyli jak wydać książkę samodzielnie”. Kasia przeprowadzi Was krok po kroku przez wszystkie etapy procesu wydawniczego – od momentu dobierania współpracowników, przez redakcję, korekty, skład, okładki, aż po druk. Wytłumaczy Wam, na czym polega każdy z tych etapów i o czym warto pamiętać. Co więcej – da Wam życiowe, praktyczne wskazówki, bo jest osobą ze świata po drugiej stronie książki.

Właśnie dlatego zaprosiłam Kasię do tego odcinka podcastu Po drugiej stronie książki. Porozmawiamy o procesie wydawniczym, o książce „ABC self-publishingu, czyli jak wydać książkę samodzielnie” i o tym, na co warto zwrócić uwagę, zanim uruchomimy tę magiczną machinę prowadzącą do wydania własnej książki – czy to w formie papierowej, czy w formie e-booka. Zapraszam Was do wysłuchania rozmowy z Kachną Kraśnianką, autorką książki „ABC self-publishingu”.

Subskrybuj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | YouTube | Inne

Montaż: Studio Duro

Gościni odcinka: Kachna Kraśnianka

Twórczyni Krain L. Pomaga spełniać marzenia o własnej książce. Wspiera self-publisherki na każdym etapie procesu wydawniczego – od tekstu po książkę. Jest ekspertką w projektowaniu graficznym charakternych książek, e-booków i okładek; redaktorką i korektorką. W duszy gra jej pasja do dobrych słów i pięknych obrazów – opiekuje się tekstem oraz z lekkością i polotem otula graficznie książki.

Od ponad 10 lat pracuje w książkach. Zaprojektowała ponad 200 książek, e-booków, okładek, tyle samo tekstów przeczytała w redakcji albo korekcie. Wsparła ponad 100 autorek i autorów. Uwielbia szczególnie książki dla dzieci.

Stworzyła e-book „ABC self-publishingu, czyli jak wydać książkę samodzielnie”. Jest współautorką książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy” pod redakcją Oli Gościniak. Jest też rozmówczynią w książce „Wydaj i nie oszalej. Rozmowy o self-publishingu” pod redakcją Katarzyny Mróz-Jaskuły.

Kasię Kraśniankę znajdziesz tutaj.

Plan odcinka

  1. Rozmowy zakulisowe o premierze książki – warte opublikowania
  2. Pierwszy self-publisher
  3. Self-publishing dzisiaj – rozwiązanie dla kiepskich książek czy nowa jakość w świecie wydawniczym
  4. Praca z książkami czy z ludźmi
  5. 5 plusów self-publishingu
  6. Druga strona medalu – minusy self-pubu
  7. Jak dobrać osoby do współpracy
  8. Czy każdy może zostać projektantem albo projektantką książek

Transkrypcja podcastu #036 ABC self-publishingu, czyli rozmowa z Kachną Kraśnianką

(w przygotowaniu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *