Akademia korekty tekstu

Już 8 marca 2024 roku rozpocznie się VII edycja kursu online, na którym od podstaw nauczysz się, jak zostać korektorem/korektorką!

Daj sobie szansę na zdobycie nowego zawodu!

Nie zwlekaj z decyzją!

Kolejna szansa dopiero za rok!

Do Akademii możesz dołączyć jeszcze tylko przez…
00
00
00
00
DNI
GODZ.
MIN
SEK.

Które z tych zdań do Ciebie pasują?

A
Lubię się uczyć i widzieć efekty swoich działań.

B
Działam od-do. Nie potrzebuję nowych wyzwań.

A
Praca zdalna, w wybranych przeze mnie godzinach bardzo mi odpowiada.

B
Chcę pracować w biurze, w ściśle określonych godzinach.

A
Chcę mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Nie lubię tracić go na dojazdy do biura.

B
Lubię stać w korkach, więc dojazdy do pracy mi nie przeszkadzają.

A
Chcę widzieć, że to, co robię, ma sens i przynosi mi konkretne profity.

B
Wolę, gdy inni za mnie decydują, nawet jeśli muszę wykonywać nudne zadania.

Jeśli skłaniasz się ku odpowiedziom A
czytaj dalej!

Zapraszam Cię do
Akademii korekty tekstu!

To kurs online, który od podstaw przygotuje Cię do zawodu korektora.
Przez 16 tygodni będziemy wspólnie zgłębiać tajniki świata po drugiej stronie książki.

Poznasz teorię!

Zaczniemy od bazy w postaci zasad językowych i edytorskich. Wytłumaczę Ci je prostym językiem. Dostaniesz materiały wideo i w PDF-ach.

Przetestujesz ją w praktyce!

Bardzo szybko przejdziemy do ćwiczeń, obsługi programów i – do korekty prawdziwych tekstów. Po kursie będziesz mieć za sobą 14 korekt różnych gatunków!

Dowiesz się, jak zarabiać na korekcie!

Nauczę Cię organizować i wyceniać swoją pracę. Wskażę, gdzie szukać zleceń i jak się reklamować. Odpowiem na każde Twoje pytanie!

Akademia w liczbach

1390

zadowolonych kursantów

>40

godzin nagrań

>1000

stron materiałów w PDF-ach

Możesz czytać dalej albo obejrzeć wideo o Akademii

Sprawdź pełny harmonogram nauki na 16 tygodni w Akademii!
Przejdź do kalendarza

Kto za tym stoi?

Nazywam się Ewa Popielarz i od 2006 roku zmieniam teksty na lepsze.

Redaguję beletrystykę, bajki, książki naukowe, gry, poradniki, e-booki, blogi, strony internetowe i wszystko inne, co jest napisane w języku polskim.

Od 2017 roku prowadzę szkolenia i warsztaty, w czasie których pokazuję, jak zostać korektorem/korektorką i uczynić z czytania sposób na życie.

A po pracy? Jeden mąż, czwórka dzieci, jedna kotka. I poszukiwania sposobu na wydłużenie doby. Spoiler: bezskuteczne.

Akademia to cztery kursy w jednym!

Nie musisz już wertować słownika. W module 1 Akademii korekty tekstu znajdziesz wszystkie zasady językowe podane w przystępny sposób, z przykładami z popularnych filmów, seriali i kultowych piosenek. Do każdej lekcji tego modułu przygotowałam zestaw ćwiczeń z obszernymi komentarzami.

Lekcje modułu 1:
1. Interpunkcja – przecinek
2. Interpunkcja – pozostałe znaki
3. Małe/duże litery
4. Pisownia łączna/rozłączna
5. Nazwy własne
6. Skróty i skrótowce
7. Liczebniki
8. Łącznik i myślnik
9. Składnia
10. Leksyka

Czym jest edycja tekstu? W dużym skrócie – to zasady, które określają, jak publikacja ma wyglądać. W tym module poznasz je wszystkie i dowiesz się, kiedy ich przestrzegać, a kiedy przymknąć na nie oko. Zdobytą wiedzę sprawdzisz oczywiście dzięki ćwiczeniom.

Lekcje modułu 2:
1. Edytorstwo znaków
2. Dywizy i półpauzy
3. Dzielenie wyrazów
4. Zapis liczb
5. Punktory i numeracja
6. Wyróżnienia
7. Cytaty i dialogi
8. Przypisy – wprowadzenie
9. Przypisy bibliograficzne i bibliografia
10. Tabele i rysunki
11. Części składowe książki
12. Błędy składu
BONUS: Korekta korekcie nierówna

Od znaków korektorskich, przez Adobe Readera, Worda, Dokumenty Google, aż po Canvę. Poznasz funkcje wszystkich niezbędnych korektorowi programów i nauczysz się poprawiać w nich teksty – a wszystko to w trzy miesiące. Gwarantuję!

Lekcje modułu 3:
1. Znaki korektorskie
2. PDF
3. Word
4. Dokumenty Google i korekta online
5. Canva

Nie zostawię Cię z samą teorią – od razu przejdziemy do działania! Razem z ekspertami pokażę Ci, jak wycenić swoją pracę, jak szukać zleceń i jak wykorzystać zdobytą wiedzę także w innych zawodach!

Lekcje modułu 4:
1. Etapy pracy – jak się dobrze zorganizować
2. Gdzie szukać zleceń i jak je zdobywać
3. Rozmowa z autorem – wycena i zakres pracy
4. Formy zatrudnienia
5. Media społecznościowe i darmowa reklama w Internecie
6. Rady od wydawców, self-publisherów i korektorów

Tego szukasz? Dołącz do VII edycji Akademii!
ZAPISUJĘ SIĘ!

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie przygotowałam

Jedni lubią się uczyć, czytając i notując na marginesach. Innym pomagają gotowe streszczenia. Jeszcze inni wolą nagrania wideo. W Akademii dostaniesz to wszystko! Każda lekcja jest dostępna w formie nagrania i e-booka. Przygotowałam też podsumowania, ćwiczenia i gotowe tabelki do wydruku. Twoim zadaniem jest tylko z nich skorzystać!

Co tydzień wykonasz korektę jednego tekstu. Omówimy różne gatunki i różne style. Wszystko po to, żeby przygotować Cię do pracy korektora!

Przykładowe typy tekstów, którymi będziemy się zajmować: e-book poradnikowy, powieść, artykuł do czasopisma, transkrypcja podcastu, bajka, praca magisterska… i wiele innych!

Co poniedziałek zobaczymy się online, żebym mogła na żywo odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Każde spotkanie jest nagrywane i można do niego wracać w dowolnym momencie.

Zaproszę Cię też na warsztaty, czyli godzinne spotkania na żywo, w czasie których w małej grupie omówisz tekst do korekty na dany tydzień. Dzięki temu zobaczysz, jak pracują inni, i skonfrontujesz z kolegami i koleżankami z grupy swój tok myślenia!

Do dyspozycji kursantów oddaję również pokój coworkingowy, otwarty 24 godziny na dobę. Jeśli lubisz się uczyć w większym gronie – to będzie dla Ciebie idealne miejsce!

Eksperci

W Akademii odbyło się już 21 spotkań z ekspertami, a Ty będziesz mieć dostęp do wszystkich nagrań! W VII edycji zaprosimy kolejne dwie osoby. Tematykę spotkań wybiorą uczestnicy kursu!

Na poniższych kafelkach zobaczysz, kogo gościliśmy w poprzednich edycjach!

Będę Cię wspierać na każdym etapie!

Plan nauki

Przytłacza Cię ogrom materiału do opanowania? Nie martw się – rozpisałam dla Ciebie harmonogram nauki. Przewidziałam w nim przerwy na oddech i powtórki.

Grupa dla kursantów

W naszej grupie na Facebooku znajdziesz pomoc merytoryczną i motywację do działania. Będę do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania szkolenia.

Newsletter

Co poniedziałek wyślę do Ciebie mail z informacjami organizacyjnymi i skrótem najważniejszych tematów poruszanych w grupie w minionym tygodniu.

Bonusy dla wytrwałych!

Akcja parowania z twórcami i konsultacja ze mną 1:1 – możesz z nich skorzystać, jeśli oddasz egzamin w pierwszym terminie! Masz na to aż 1,5 miesiąca.

Zobacz opinie uczestników moich szkoleń:

Przekonali mnie!
Dołączam do Akademii!

Egzamin końcowy

Zwieńczeniem 16 tygodni pracy będzie wypełnienie egzaminu końcowego. Kolejne zadania przeprowadzą Cię przez wszystkie zagadnienia poruszane na kursie. Dzięki temu powtórzysz materiał i zobaczysz, nad czym jeszcze warto popracować. Bo w tym zawodzie nauka nigdy się nie kończy!

Certyfikat uczestnictwa

Moja firma od 2020 roku jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS nr 2.12/00150/2020). Daje mi to prawo do wystawienia Ci imiennego certyfikatu udziału w Akademii korekty tekstu. To nagroda dla Ciebie za solidnie wykonaną pracę!

Pełny pakiet dla każdego!
 • ponad 1000 stron materiałów w PDF-ach
 • wszystkie lekcje także na wideo (ponad 40 godzin nagrań!)
 • ćwiczenia z obszernym omówieniem
 • 14 tekstów do korekty
 • konsultacje online
 • spotkania z ekspertami
 • warsztaty w małych grupach
 • cotygodniowy newsletter
 • grupa na Facebooku
 • parowanie z twórcami
 • miejsce w bazie poleceń
 • nielimitowany dostęp do materiałów i aktualizacji
 • certyfikat uczestnictwa
 • możliwość rozłożenia płatności na raty 0%!

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście! Niezależnie od tego, jaką szkołę masz za sobą, czeka Cię dużo ciężkiej pracy. Ale bez obaw – w kursie przedstawiam i objaśniam wszystkie reguły, unikając trudnych pojęć. A jeśli już muszę je wprowadzić, tłumaczę wszystko od początku świata i na życiowych przykładach.

Przygotowałam dla Ciebie nawet „Powtórkę z gramatyki” – PDF z najważniejszymi informacjami, które pozwolą Ci odświeżyć wiedzę i pewnym krokiem wkroczyć do świata korekty.

Wśród kursantów Akademii są przedstawiciele przeróżnych branż – od gastronomii, przez branżę beauty, po inżynierów i matematyczki. Ja sama jestem po mat-fizie. Takie dodatkowe kompetencje pomagają w pracy korektora. Przecież nie redagujemy wyłącznie tekstów z językoznawstwa i historii literatury, prawda?

W Akademii korekty tekstu nie ma limitu miejsc, więc nie musisz być na liście oczekujących, żeby rozpocząć kurs. Ale dopisanie się do niej da Ci szereg korzyści.

Po pierwsze: wszystkie informacje organizacyjne trafią bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową.

Po drugie: otrzymasz 20% zniżki na zakup kursu (obowiązującej przez cały czas sprzedaży).

Po trzecie: będziesz dostawać ode mnie wiadomości, w których pokażę Ci, jak kurs wygląda od środka. Wysyłam je co tydzień, a zaczynam na miesiąc przed startem kursu.

Po czwarte: już od września raz na miesiąc otrzymasz ode mnie mail z ciekawostkami, ćwiczeniami i zagadkami. Zaczniesz się uczyć jeszcze przed rozpoczęciem kursu! Dostęp do tych materiałów będziesz mieć bez limitów czasowych, i to nawet jeśli nie przystąpisz do Akademii. Chociaż wierzę, że spotkamy się w marcu na pokładzie VII edycji!

Dostęp do kursu będzie można wykupić na początku marca (dokładne daty zostaną podane bliżej tego terminu).

Po zakupie otrzymasz mail z danymi do logowania na platformie kursowej. Dostęp do treści w panelu kursowym zostanie odblokowany pierwszego dnia kursu – równocześnie dla wszystkich kursantów.

Uwaga! Dla osób zapisanych na listę oczekujących obowiązuje promocyjna cena (20% zniżki) przez cały czas sprzedaży Akademii!

Tak, wszystkie moduły Akademii korekty tekstu będą dostępne od pierwszego dnia kursu. Zaproponuję Ci też harmonogram nauki i co tydzień będę Cię zachęcać do przerabiania konkretnych partii materiału, ale tylko od Ciebie zależy, jak będziesz się uczyć. Po obejrzeniu/przeczytaniu danej lekcji możesz ją oznaczyć w panelu kursowym jako ukończoną i w ten sposób śledzić swoje postępy.

Kurs trwa 16 tygodni. W tym czasie regularnie spotykamy się na żywo, omawiamy najważniejsze problemy, a ja jestem codziennie dostępna w grupie kursowej, żeby odpowiadać na Twoje pytania. W międzyczasie spotkamy się z dwoma ekspertami, a co poniedziałek wyślę do Ciebie newsletter z podsumowaniem kwestii poruszanych w danym tygodniu.

Wszystkie materiały są dostępne bez limitów czasowych, a grupa na Facebooku działa także po upływie 16 tygodni. Wciąż będziemy się wspierać i motywować do pracy!

Tak. Kurs kończy się egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę w praktyce. Warunkiem otrzymania certyfikatu poświadczającego udział w kursie jest przerobienie lekcji i odesłanie materiałów egzaminacyjnych. Na certyfikacie jest wyszczególniony zakres zagadnień poruszanych na kursie. Otrzymasz wersję elektroniczną certyfikatu (PDF).

Certyfikat wystawiam jako właścicielka firmy Ewa Popielarz Edytorstwo & Copywriting – wpisanej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00150/2020.

Uwaga! Nie jest to certyfikat na druku ministerialnym. Takie zaświadczenia mogą wystawiać jedynie placówki kształcenia ustawicznego, figurujące w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych. Do wykonywania zawodu korektora nie potrzebujesz jednak żadnego formalnego zaświadczenia. Certyfikat jest przede wszystkim nagrodą dla Ciebie za solidnie wykonaną pracę!

Nie. Grupa na Facebooku to dodatek do kursu. Wszystkie materiały znajdziesz w panelu dla kursantów, a każdy live odbędzie się na zewnętrznej platformie webinarowej. Co więcej, raz w tygodniu prześlę Ci mailem najważniejsze tematy poruszane w grupie – nie ominą Cię więc żadne dodatkowe przykłady. Najlepsze żarty też zrelacjonuję.

Mimo to będę Cię zachęcać do zalogowania się na Facebooku. Wspólna praca bardzo pomaga w nauce, szczególnie w tak trudnym zawodzie jak korekta tekstów. Część kursantów tworzy sobie profil tylko po to, żeby mieć kontakt z pozostałymi AKT-owcami i AKT-ówkami.

Tak, do każdego zamówienia wystawiam faktury VAT. Przy zakupie należy podać dane do faktury, a dokument przyjdzie mailem po kilku chwilach.

Tak. Są to Raty PayU 0%. Ja w przydzielaniu tych rat nie uczestniczę, decyzję dostajesz z banku – zwykle w ciągu 15 minut, choć czasem może to potrwać dobę lub ciut dłużej. Jako okres kredytowania możesz wybrać od 3 do 10 miesięcy. Oprocentowanie i prowizja wynoszą 0%, więc nie płacisz ani grosza więcej, niż wynosi cena kursu.

Uwaga! Cenę promocyjną też możesz rozłożyć na raty!

Jak wybrać zakup na raty? Wrzuć produkt do koszyka, kliknij „Zamawiam i płacę”, a potem z opcji płatności wybierz raty 0%. System przekieruje Cię na stronę banku, który przeprowadzi Cię dalej przez ten proces.

W razie jakichkolwiek problemów – napisz do mnie, skontaktuję Cię z osobą odpowiedzialną za raty po stronie PayU.

  Masz inne pytania? Napisz do mnie!

  609022240
  Znajdziesz mnie też w social mediach: