Press enter to begin your search

Wielka wymiana książkowa – jesień 2017

Wielka wymiana książkowa jesień 2017

Wielka wymiana książkowa – jesień 2017

Rozstania z książkami nie są łatwe. Chyba że w ich miejsce od razu pojawiają się kolejne. Trudno mi się zdecydować na oddawanie albo sprzedawanie książek, ale ostatnio coraz chętniej biorę udział w wymianach. Można w ten sposób szybko odświeżyć swoją biblioteczkę i dawno zapomniane albo nieprzeczytane tomy już nie przyprawiają o wyrzuty sumienia. Ostatnia Wielka wymiana książkowa w sieci organizowana była wiosną, a wczoraj ruszyła kolejna edycja. Mam dla Was ponad trzydzieści książek, które chętnie znajdą nowych właścicieli.

Wielka wymiana książkowa jesień 2017

Zaczynamy!

Akcję pod nazwą Wielka wymiana książkowa zorganizowały i prowadzą Magda (Save the magic moments) i Dagmara (Socjopatka). Plakat reklamujący jesienną edycję Wielkiej wymiany książkowej przygotowała Kasia z Yummy Mummy Ideas.

Do wydarzenia mogą dołączyć nie tylko blogerzy, ale także wszyscy czytelnicy. Wystarczy wybrać książkę, którą chciałoby się mieć, i zaproponować coś w zamian. Wymieniamy się w trzech miejscach:

  • na blogach osób biorących udział w akcji (np. u mnie),
  • na Facebooku na stronie wydarzenia: Wielka Wymiana Książkowa przeczytaj i podaj dalej,
  • na Instagramie: publikując zdjęcie książki/książek z hashtagiem: #przeczytajipodajedalej4 (pamiętajcie o oznaczeniu organizatorów: @savethemagicmoments oraz @socjopatka.pl).

Jesienna Wielka wymiana książkowa odbywa się w dniach 1–10 października 2017.

Jeśli spodobała Ci się któraś z moich książek (zdjęcia wklejam poniżej), napisz do mnie w komentarzu pod tym postem albo na Facebooku/Instagramie i wklej link do listy swoich książek, z których mogłabym coś wybrać. Możesz też wypisać ich tytuły.

Jeśli dobijemy targu, szczegóły omówimy mailowo. Mój adres to: kontakt@ewapopielarz.pl.

Uwaga! Koszt przesyłki pokrywa osoba WYSYŁAJĄCA książkę. Moje książki dotrą do Was listami poleconymi.

Książki do wzięcia

W lesie, z serii Przyroda Polski – album dla dzieci, w twardej oprawie. O dziwo, bardzo dobrze zredagowany – co w tego typu książkach jest naprawdę rzadkością! Chętnie wymienię się na inną książkę dla dzieci.

Aniela z Belinów Kowalska, Niczego nie żałuję – od wydawcy: „Wspomnienia Anieli (Aniki) z Belinów Kowalskiej (1919–2000), córki ziemianina spod Radomska, przez matkę spokrewniona z Piłsudskim, Witkacym, a także z generałem Kazimierzem Sosnkowskim. (…) Okres okupacji Anika Belinianka spędza głównie na wsi najpierw w rodzinnych Strzelcach, potem w pobliskim Strzałkowie. Dwór ma żywe kontakty z akowską partyzantką, a znajomość Aniki z legendarnym Almem, dowódcą dużego oddziału AK w rejonie Radomska i Częstochowy, kończy się ich ślubem. Rok 1946 to dramatyczna ucieczka Aniki i Alma przez zieloną granicę na zachód. Ostatecznie lądują w Wielkiej Brytanii, gdzie autorka mieszkała aż do śmierci, otoczona dziećmi i wnukami”.

Paulina Wilkońska, Moje wspomnienia o życiu towarzyskim w Warszawie – twarda oprawa, ale tom z roku 1959, więc już trochę podniszczony.

Henryk Samsonowicz, Szkice o mieście średniowiecznym – od wydawcy: „Swoiste kompendium wiedzy na temat rozwoju miast średniowiecznych w kręgu cywilizacji zachodniej. (…) Za sprawą tej lektury tak dobrze znana współczesnym przestrzeń miejska odsłania swoje często zapomniane sensy. Tytułowe szkice wzbogacone zostały ponadto o przemyślenia dotyczące symbolicznego przekazu miasta w średniowiecznej sztuce oraz opatrzone ciekawymi, obrazującymi problem ilustracjami”.

Ich noce i dnie. Korespondencja Marii i Mariana Dąbrowskich, red. Ewa Głębicka – przepiękne wydanie albumowe, z licznymi komentarzami na marginesach. Książka w twardej oprawie i obwolucie. Od wydawcy: „Nigdy niepublikowane listy Marii i Mariana Dąbrowskich z lat 1909–1925, czyli od ich poznania w Brukseli do nagłej i przedwczesnej śmierci Mariana w Kosowie Huculskim. W tle owych fascynujących listów wybijająca się na niepodległość Polska, a na pierwszym planie płomienna miłość dwojga intelektualistów, pisarzy, aktywnych działaczy społecznych i narodowych: ich śmiałe wyznania miłosne, wspomnienia zmysłowych uniesień”.

Waldemar Andrzej Brewiński, Dotyk prawdy – od wydawcy: „Warszawa, sobota 6 sierpnia 1927 roku. (…) W jednym z ekskluzywnych dancingowych lokali w towarzystwie wytwornych dam i oficerów wojska spędza czas kapitan Łukasz Stawicki, pilot myśliwskiej eskadry – lekkoduch i koneser kobiecej urody. Jeszcze nie wie, że za kilka dni wda się bez reszty w bieg tajemniczych, sensacyjnych wręcz wydarzeń, które całkowicie odmienią sposób, w jaki dotychczas postrzegał świat i własne życie.
Tego samego wieczoru na warszawski dworzec wjeżdża pociąg z Wilna, którym (…) przybywa do stolicy generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski, wysoki rangą oficer więziony przez ostatnie miesiące w areszcie śledczym na Antokolu. (…) Krakowskie Przedmieście, róg Trębackiej – to ostatnie miejsce, w którym widziano generała Włodzimierza Ostoję-Zagórskiego. Od tej chwili przepada bez wieści. Co mogło się wydarzyć? Kto stoi za zniknięciem generała Zagórskiego? Dlaczego został uwolniony z aresztu tak nagle i w tak tajemniczych okolicznościach? Na powyższe pytania będzie usiłował odpowiedzieć kapitan Stawicki”.

Marcin Wolski, Noblista – od wydawcy: „Młody historyk Wiktor Leśniewski, wspierany przez pracownika IPN-u Adama Podlaskiego, opisuje historię prywatnej wojny, jaką podejmuje przeciwko Henrykowi Barskiemu, (…) kreowanemu przez Salon Warszawski i Europejski na laureata Nagrody Nobla. Leśniewski i Podlaski podejrzewają, że długotrwała kariera Barskiego (…) opierała się na pakcie, który zawarł przed laty ze służbą bezpieczeństwa”.

Robert Ludlum, Tożsamość Bourne’a, Krucjata Bourne’a i Ultimatum Bourne’a – oddam całą trylogię w pakiecie. Chętnie za dwie inne książki. Wydanie jest stare, ale książki są w dobrym stanie.

William Golding, Spadkobiercy – od wydawcy: „Grupa Neandertalczyków, powracająca wiosną na swoje tereny łowieckie, zastaje nowych przybyszy, zorganizowanych, posiadających czółna, uzbrojonych w łuki. Są to ich spadkobiercy — przedstawiciele gatunku Homo sapiens. Zetknięcie się tych dwóch pierwotnych społeczności, choć rzecz dotyczy czasów bardzo zamierzchłych, ma wiele odniesień do dnia dzisiejszego i do prawa siły wciąż rządzącego światem”.

Jacob G. Rosenberg, Na wschód od czasu – od autora: „Historia dzieje się w Łodzi (…). Moje rendez-vous obejmuje okres od mojego dzieciństwa do pierwszych lat dorosłości, kiedy na moich oczach głęboka wiara w nowy, sprawiedliwy świat została zachwiana przez katastrofalne wydarzenia lat trzydziestych, by potem skurczyć się w ciasnych murach getta, które Niemcy założyli w moim mieście, i ostatecznie na zawsze umilknąć w Auschwitz. (…) Jeśli zaś chodzi o mnogość zaludniających tę książkę postaci, to większość, z wyjątkiem jednej czy dwóch, została zamordowana w tamtych latach mroku”.

Anchee Min, Cesarzowa Orchidea – od wydawcy: „Oparta na faktach najnowsza powieść Min napisana w stylu słynnych Wyznań gejszy to opowieść o losach jednej z siedmiu oficjalnych żon cesarza Chin Xianfenga. Choć współcześni uważają ją za despotkę, Min przedstawiała ją jako pełną wdzięku i uczuć kobietę, głęboko kochającą kraj i męża, ale nieumiejącą odnaleźć się w świecie coraz bardziej ulegającym wpływom obcych kultur”.

Barbara Kingsolver, Odyseja – od wydawcy: „Historia niezwykłego chłopca Harrisona Williama Shepherda, który żyje na pograniczu kultur, meksykańskiej oraz amerykańskiej, jak też na pograniczu dwóch światów, rzeczywistości i fikcji. Zawsze trochę inny, nigdzie nie przynależy, a jego największym marzeniem jest znalezienie miejsca, które będzie mógł nazwać domem. Poszukiwanie tożsamości przez chłopca przeniesie czytelników do serca burzliwych wydarzeń XX wieku”.

Alberto Fuguet, Filmy mojego życia – od wydawcy: „Podróżujący z Chile do Japonii młody sejsmolog Beltrán Soler zatrzymuje się w hotelu na obrzeżach Los Angeles i zamiast kontynuować lot – bierze się za spisanie listy najważniejszych filmów swojego życia. Ranking ów pozwala mu zanurzyć się we własną przeszłość, bo przecież każdemu seansowi towarzyszą różne wspomnienia, okoliczności, ludzie i rozmowy”.

Witalij Ruczinski, Powrót Wolanda albo nowa diaboliada – od wydawcy: „Witalij Ruczinski, bajkopisarz, autor przemówień Gorbaczowa, (…) zabiera nas do Moskwy ogarniętej gorączką pierejstrojki. Spotykamy tam Wolanda i cały jego dwór, odnajdujemy ten sam co u Bułhakowa klimat”.

Wiktor Jerofiejew, Świat diabła – od wydawcy: „Intrygujący, często kontrowersyjny zapis oglądu miejsc pobytu autora, od Kamczatki po RPA. Wrażenia duchowe, turystyczne, polityczne, nostalgiczne i smakowe”.

Wilbur Smith, Zemsta Nilu – od wydawcy: „Egipt jest nękany przez rozliczne plagi, które przemieniają tętniące życiem królestwo w jałową pustynię. Potężny Nil nie wylewa, spękana ziemia przestała dawać plony, a mieszkańcy cierpią pragnienie i głód. (…) Faraon Nefer zleca Taicie, zwanemu Czarownikiem, który od lat cieszy się sławą wielkiego maga i uzdrowiciela, wyjaśnienie przyczyn nieszczęścia. Według innego maga, Demetera, jego sprawcą jest żyjąca od 2000 lat wiedźma o imieniu Eos, która objawia się jako kobieta niezwykłej urody, a siłę czerpie z ognia wulkanu. Pod dowództwem Taity do źródeł Nilu wyrusza ekspedycja złożona ze stu wojowników”.

Laura Akkot, Moje życie z OCD – od wydawcy: „Rozedrgana i pełna napięć relacja młodej kobiety cierpiącej na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (…); swoisty dokument pokazujący, czym jest życie osoby owładniętej przez nerwicę natręctw. Wyniszczająca psychiczna udręka, próby okiełzania choroby, wzloty i upadki w walce z własnymi demonami”.

Waldemar Andrzej Brewiński, Niepewność – od wydawcy: „Początek lat osiemdziesiątych XX wieku, Warszawa, miasto przedstawione z osobliwościami okresu schyłku PRL-u. (…) Kacper, student politechniki – koneser, entuzjasta rockowej muzyki, poznaje przypadkowo nieco starszą od siebie kobietę. Magda jest matką kilkuletniego chłopca i wydaje się, że jej życie osobiste jest w pełni ustabilizowane. Jej mąż pracuje za granicą i z niewiadomych bliżej powodów chwilowo zaniechał kontaktów z pozostawioną w kraju rodziną. W wyniku starań chłopaka między dwojgiem nawiązuje się romans, który przeradza się w głębokie uczucie”.

Łucja Fice, Wyspa starców – od wydawcy: „Gabryśka Mrozińska wie, co to ciężka «praca na livingu», czyli całodobowa opieka nad ciężko chorymi ludźmi w ich domach. Myje i karmi swoich podopiecznych, towarzyszy im w cierpieniach i znosi ich humory. (…) Jeśli serial Londyńczycy portretem młodego pokolenia zaradnej emigracji zarobkowej w Wielkiej Brytanii, to Wyspa starców jest kroniką niewesołych przypadków pięćdziesięcioletniej Polki pracującej nad Tamizą”.

Łukasz A. Zaranek, Torsje – od wydawcy: „Autor przedstawia historię Aleksa, pisarza, którego losy splatają się z losem młodej studentki Glorii. Ona ma być remedium na jego niemoc twórczą, on ma sprawić, by jej życie wróciło na właściwe tory. Jednak nic nie jest takie proste i oczywiste, jak się Aleksowi wydaje. Poznaje tajemnicę Glorii i nieświadomie zaczyna grać rolę, jaką mu wyznaczyła”.

Andrew Beniger, …znaczy czerwony pająk… – od autora: „Jedyną myślą przyświecającą mi podczas powstawania tej książki było opisanie i wspomnienie ludzi zatrudnionych na następcy starego «Batorego» – na pokładzie tss. «STEFAN BATORY» w latach 70. ubiegłego stulecia. (…) Był ten statek, pomimo systemu komunistycznego (…) – jedynym łącznikiem pomiędzy Wschodem a Zachodem. (…) W książce tej chciałem podkreślić, iż pomimo «czerwonych pająków» (kąsających nas niemiłosiernie), szereg młodych, wspaniałych ludzi tworzyło już WTEDY zalążek morskiej «Solidarności», gdzie nie bano się używać odważnych słów, gdzie czyny «młodych gniewnych» zaćmiewały sławę czerwonych kacyków, będących WTEDY u władzy na pokładzie naszego transatlantyku”.

Emily Giffin, Coś niebieskiego – wydanie kieszonkowe. Od wydawcy: „Życie Darcy w jednej chwili rozpada się na drobne kawałeczki. Narzeczony porzuca ją tydzień przed ślubem, na domiar złego odchodzi z jej najlepszą przyjaciółką. Darcy obwinia obydwoje o rozpad swojego związku, choć sama ma romans i spodziewa się dziecka”.

Juliette Fay, Weranda pełna słońca – od wydawcy: „Życie Janie, matki dwójki małych dzieci, rozpada się na drobne kawałki, gdy jej mąż ginie w wypadku. Nieszczęście uruchamia jednak łańcuch niezwykłych zdarzeń. Wokół zrozpaczonej kobiety gromadzą się ludzie, którzy chcą jej pomóc. Janie powoli odkrywa, jak cieszyć się codziennością”.

Jerzy Sosnowski, Ach – od wydawcy: „Proza, w której autobiografizm zderza się z formą eseju. Nowa propozycja Sosnowskiego z wdziękiem balansuje na granicy dzielącej szczerość od ekshibicjonizmu. Teksty składają się na opis dylematów światopoglądowych, estetycznych i etycznych autora”.

Mariusz Cieślik, Święto wniebowzięcia – od wydawcy: „Dzieje dwóch rodzin na tle najnowszej historii Polski, od wypadków szczecińskich w grudniu 1970, przez sierpień 1980, stan wojenny i wybory 1989, po czasy współczesne. Młody lekarz Andrzej Korda zostaje po latach członkiem rządu. Jego przyjaciel, inżynier Jerzy Górski, straci pracę. Ich dzieci połączy nieszczęśliwa miłość”.

Baner - zapisz się na newsletter
Baner - dołącz do grupy Po drugiej stronie książki

31
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
NeaveEwa PopielarzSisters92 | pojedztam.plMarta Murzyn | napieknej.plGosia Mroczkowska Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sisters92 | pojedztam.pl
Gość

Życzymy owocnej wymiany 🙂

Ewa Popielarz
Gość

Dziękuję i wzajemnie oczywiście 🙂

Marta Murzyn | napieknej.pl
Gość
Ewa Popielarz
Gość

Jeśli “Tajemnice Amy Snow” jeszcze dostępne, to chętnie się za nie wymienię 🙂

Czy mogę Cię prosić o wiadomość na: kontakt@ewapopielarz.pl?
Wymienimy się adresami 🙂

Marta Murzyn | napieknej.pl
Gość

Właśnie wysłałam do Ciebie wiadomość 🙂

Gosia Mroczkowska
Gość

znajdziesz coś u mnie za Weranda pełna słońca???

Ewa Popielarz
Gość

Przykro mi, ale nie widzę nic dla siebie…

Neave
Gość
Ewa Popielarz
Gość

Przykro mi, ale nic z tego, co zostało, nie przyciągnęło mojej uwagi… Pozdrawiam serdecznie!

Neave
Gość

Hej! Dorzuciłam u siebie kilka książek – może coś ci wpadnie w oko?

Ewa Popielarz
Gość

Niestety 🙁 “Konfrontacja” mnie zaciekawiła, ale widzę, że już zajęta.

Neave
Gość

no truno 😉 Konfrontacja poszła dość szybko 🙂

Agata Borodacz
Gość
Agata Borodacz

Chętnie bym wymieniła na książkę W lesie 😉comment image

Ewa Popielarz
Gość

Czy Amanda Prowse jeszcze wolna? 🙂 Jeśli tak, to napisz do mnie, proszę, na maila: kontakt@ewapopielarz.pl – żebyśmy mogły wymienić się adresami.

Jak Ci się podobała “Dalila”? Przygotowywałam korektę tej książki i pamiętam, że mocno mną wstrząsnęła.

Ewa Popielarz
Gość

Agato, co z naszą wymianą? 🙂 Aktualne?

infinifable
Gość

Witaj, bardzo zainteresowały mnie 2 tytuły: Grzech jest kobietą oraz Powrót Wolanda. Czy może znalazłabyś coś u mnie?
Dostępne na chwilę obecną są:
Ruchy – S. Shuty
Czułe słówka – M. Bańko
Three cocktails and a new life. Powieść pl-ang. – D. Puchalla
Całkowita przemiana. Zaklinacz wnętrz – A. Maurice
Fitness. Sekret zdrowia i urody -M. Szondelmajer
https://www.instagram.com/p/BZtc43yAZd2/?taken-by=infinifable

Ewa Popielarz
Gość

Za “Czułe słówka” wymienię się z przyjemnością 🙂
Daj znać, która książka bardziej Cię interesuje. A jeśli druga z nich do końca wymiany nie znajdzie nowego właściciela, to też ją dorzucę!

Proszę o kontakt na maila: kontakt@ewapopielarz.pl 🙂

infinifable
Gość

Cieszę się, za chwilę się skontaktuję z Tobą 🙂

Karola
Gość
Karola

Cześć,
wprawdzie nie jestem blogerką, ale dzięki uprzejmości znajomego mogłam zamieścić gościnnie swoje ogłoszenie z listą książek, więc zapraszam pod poniższy link 🙂
http://dziennik.artystyczny-margines.pl/iv-edycja-wielkiej-wymiany-ksiazkowej-przeczytaj-podaj-dalej/

Zdecydowałam się jeszcze dorzucić do powyższej listy: Janusza L. Wiśniewskiego „Samotność w sieci”, „Panny z wilka + Brzeziny” Jarosława Iwaszkiewicza, „Sól ziemi” Józefa Wittlina (to taki polski Szwejk ;)) i Izabelę Sowę w zestawie: „Herbatniki z jagodami”, „Cierpkość wiśni”, „Smak świeżych malin”.
Znajdziesz coś jeszcze dla siebie u mnie za “Życie prywatne elit artystycznych…”?

Ewa Popielarz
Gość

Hej! Jeśli “Kochanka Brechta” jest jeszcze wolna, to chętnie się wymienię 🙂
O ile taka wymiana Ci odpowiada, napisz do mnie, proszę, na maila: kontakt@ewapopielarz.pl – wymienimy się adresami 🙂

KaSta
Gość

Coś u mnie za “Cesarzową” lub “Werandę”? 🙂
http://kasta89.blogspot.com/2017/09/iv-edycja-wielkiej-wymiany-ksiazkowej.html

Ewa Popielarz
Gość

Przykro mi, ale z tego, co zostało, nic dla siebie nie widzę…

| Z naciskiem na szczęście
Gość

Hej hej czy znajdziesz coś za Brud?

Ewa Popielarz
Gość

Chętnie wymienię się za “W otchłani” 🙂
Jeśli książka jest jeszcze wolna, to napisz do mnie, proszę, na maila: kontakt@ewapopielarz.pl – wymienimy się adresami 🙂

Dagmara | socjopatka.pl
Gość

Owocnej wymiany!:)

Ewa Popielarz
Gość

Dziękuję!

Katarzyna Chojnacka-Musiał
Gość
Ewa Popielarz
Gość

O ile “Goframi” nikt się jeszcze nie zainteresował, to ja chętnie 🙂
Jeśli taka wymiana Ci odpowiada, napisz do mnie, proszę, na maila: kontakt@ewapopielarz.pl – wymienimy się adresami 🙂

Save the Magic Moments
Gość

Ile tytułów! Genialnie. Udanej wymiany!

Ewa Popielarz
Gość

Zawsze sobie myślę, że przecież nie mam czego wymieniać, a potem przeglądam półki i tyyyyyle ich się pojawia 😀

Save the Magic Moments
Gość

Heheheh 🙂