Test na korektora - sprawdź, czy nadajesz się na korektora

Czy nadaję się na korektora? Zrób test i odkryj prawdę!

Nie każdy ma możliwość sprawdzić, czy nadaje się do danego zawodu. Zazwyczaj decydujemy się na jakieś studia (z mniej lub bardziej dziwnych przyczyn), w międzyczasie trafia nam się jedna, druga, trzecia praca. W końcu gdzieś zahaczamy się na dłużej i dopiero po czasie przekonujemy się, czy to jest właśnie to, co chcielibyśmy robić w życiu. Tymczasem dziś macie jedyną i niepowtarzalną szansę przekonać się, czy nadajecie się do zawodu korektora! Wystarczy odpowiedzieć na pięć krótkich pytań.

Jak to działa?

To proste. Korektor to człowiek, który odznacza się na tle reszty społeczeństwa kilkoma charakterystycznymi cechami. Wszystkie udało mi się ująć w postaci pięciu pytań. Odpowiadając na nie, przekonasz się, czy nadajesz się do tego zawodu. Jeśli tak – witaj na pokładzie, właśnie dołączasz do elitarnego grona ludzi, którzy zarabiają na tym, że poprawiają innych! Jeśli nie – hej, przecież to tylko internetowy test (podpowiedź: zawsze możesz rozwiązać go jeszcze raz).

Gdyby przyszło Ci do głowy, żeby zamieścić rezultat testu na korektora w CV – śmiało, nie krępuj się. Tylko nie zapomnij do mnie napisać i pochwalić się, jeśli dzięki niemu zdobędziesz pracę.

Dosyć wstępów, czas przejść do działania. Kliknij START i zacznij test na korektora!

To jeszcze nie koniec!

Pewnie już wiesz, na jakim etapie swojej korektorskiej drogi jesteś. Zrób teraz konkretny krok w stronę słonecznej przyszłości i zapisz się na mój newsletter. Kilka razy w miesiącu otrzymasz ode mnie mail z krótką ciekawostką językową bądź edytorską. To nie będą przykłady z kosmosu, ale wzięte prosto z korektorskiego życia. W ubiegłym roku poprawiłam ponad 146 tekstów różnego typu – od pudełek na grach planszowych po beletrystykę z list bestsellerów. Ponad, bo 146 to liczba faktur, które wystawiłam, a część z nich była podsumowaniem kilku tygodni pracy nad różnymi tekstami. Teraz część mojego doświadczenia może się znaleźć w Twojej skrzynce mailowej!

Osoby zapisane na newsletter jako pierwsze dowiedzą się też, kiedy ruszy kurs korekty tekstu, który zamieni zwykłych czytaczy książek w Avengersów wśród edytorów!

Czy newsletter jest tylko dla korektorów? Nie! Jest dla tych, którzy lubią niuanse językowe i wszystko, co związane z literaturą i kulturą. Od czasu do czasu napiszę w nim też o książkach, które warto przeczytać, filmach albo serialach, które zrobiły rewolucję w mojej głowie, albo o tym, co ciekawego można znaleźć w internecie. A czasem pogadamy po prostu o życiu. Chociaż edytorstwa i języka będzie w moich mailach zdecydowanie najwięcej.

Jeśli czujesz się przekonany, wystarczy, że klikniesz poniższą grafikę, i już za chwilę pierwszy mail trafi na Twoją skrzynkę. A wraz z nim to, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli niespodzianka! To jak? Zapisujesz się?

 

Miniszkolenia nie tylko dla korektorów - kurskorektytekstu.pl
W kategorii: Zawód: redaktor.

10 Comments

  1. Zawsze zazdrościłam innym takiej ścisłej wiedzy.Mnie za bardzo brakuje cierpliwości.Nie mam szans w tym zawodzie.Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.